2013. gada 19. februāris

Rīsu miltu baltmaize

Veicot kārtējo bezglutēna miltu iepirkumu nolēmu beidzot pamēģināt vienkārši rīsu miltus. Nopirku 2 paciņas Doves Farm rīsu miltus un nu lieku lietā.

Ir pienācis laiks padarīt manu baltmaizi baltāku! Un varbūt arī citādi labāku. Varbūt...

Maizi cepu pēc iemīļotās receptes. Vienīgās izmaiņas - milti. Lietoju 300g rīsu miltu, 100g MixB + tējkarote guāra sveķu.
Mīkla iznāca nudien balta

Kukulītis iznāca, nu... Ne gluži iznāca tāda, kā iecerēts, jo ļoti plakans, gaidīju pufīgāku, bet viducī tomēr balts. Tas nozīmē, ka jāmēģina vēl.

4 komentāri:

 1. Ar nepacietību gaidu Tavu ideālo rīsu maizes recepti. Varbūt izdosies man izmēģināt kādu gatavo vācu recepti, tad padošu ziņu.

  AtbildētDzēst
 2. Gribēju pameklēt kādu vācu recepti. Pati vēl līdz mēģināšanai neesmu tikusi.
  Izskatās ka ar cepamo pulveri labāk sanāk nekā ar raugu (lai gan būtu jāsanāk arī ar raugu). Vēl atziņa, rīsu milti vieni paši neļaujoties labi cepties, esot kādas 2/3 citi milti un cietes jāliek.

  Reku divas vāciskās receptes idejai:

  http://www.glutenfrei-kochen.de/kb/rezept_anzeigen/id/932/glutenfrei/1/laktosefrei/1/vegetarisch/1/Gabis+Wei%DFbrot

  http://www.gutekueche.at/rezepte/992/glutenfreies-brot.html

  http://www.chefkoch.de/rezepte/1973021320415031/Reisbrot-mit-Backpulver.html

  http://www.glutenfrei-kochen.de/kb/rezept_anzeigen/id/186/glutenfrei/1/laktosefrei/1/vegetarisch/1/Reis+-+Mandelbrot

  AtbildētDzēst
 3. Sveika! sakiet ludzu kur var iegadasties guara sveķus??
  Paldies!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Tieši guāra sveķus Latvijā laikam var nopirkt tikai bbfactory.lv, bet, manuprāt, iznāk neadekvāti dārgi. Var pasūtīt, piemēram, no ārzemju bezglutēna interneta veikaliem (querfood.de, glutenfrei-supermarkt.de vai citiem).
   Nedaudz vieglāk Latvijā ir iegādāties ksantāna sveķus (kuru funkcija būtībā ir tāda pati), tie gan vidēji maksā dārgāk nekā guāra (līdzīga apjoma iepakojums). DovesFarm ksantāna sveķiem (Xanthan gum) vajadzētu būt Rīsiņā (draugiem.lv/rice/), Prisma veikalos un citur, kur tirgo DovesFarm produkciju.

   Dzēst